Ciasto Lion - jak zrobić ten wyjątkowy deser

Poradnik dodany przez: YemNOL
2743 0

Każdy z nas chyba nie raz słyszał o smacznym batoniku, który jest w stanie uwolnić w dobie lwa. Lion od wielu lat jest bardzo popularną przekąską, zwłaszcza w czasie pracy, kiedy nie ma wiele czasu na jedzenie pełnowartościowego śniadania czy obiadu. Idealnie nadaje się na przekąskę, stąd też tak wiele osób stara się stworzyć z niego ciasta i torty. Na filmiku zaprezentowano jedną z metod, dzięki którym możemy stworzyć własnego batonika na blasze.
Nasz lion składa się z określonych składników, które wymienione są wraz z podaniem odpowiednich proporcji. Następnie omówione zostają poszczególne kroki, które powinniśmy naśladować, aby nasze domowe wypieki się udały. Warto pamiętać o tym, że im bliżej do oryginalnego przepisu, tym lepszy efekt uzyskamy, a tym samym smak będzie taki, jak powinien być. Dodatkowo nasza kuchnia nabierze nowego wyrazu, który z pewnością zachwycić odwiedzających nas gości i spodoba się pozostałym domownikom. Nasze desery zaimponują nawet najbardziej wymagającym amatorom słodkości.
Są to ciasta, które nie wymagają specjalnych umiejętności plastycznych ani wiedzy cukierniczej, jednak potrzeba do ich wykonania nieco cierpliwości i uwagi, aby nie popełnić błędu przy którymś z etapów. Domowe wypieki można przyrządzać również bez okazji, na niedzielne popołudnie przy kawie czy wypad na piknik z dziećmi na łono natury. Wszystko zależy od naszych potrzeb i chęci, dlatego też możemy śmiało próbować i sprawdzać, kiedy lion będzie najlepiej pasował do okazji. Oczywiście, można też wykonać go, żeby sprawić przyjemność samemu sobie, kiedy lubiomy ten określony smak i chcielibyśmy się nim nacieszyć nieco dłużej.

Przepis w formie tekstowej: http://magiakuchni.eu/przepisy/ciasta/ciastolion.php

Do poradnika Ciasto Lion - jak zrobić ten wyjątkowy deser przypisano następujące tagi:

kuchnia desery ciasta ciasta i torty domowe wypieki lion

Skomentuj poradnik

Poradnik Ciasto Lion - jak zrobić ten wyjątkowy deser skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...