Jak czyścić, dezynfekować i sterylizować sprzęt winiarski

Poradnik dodany przez: malinowynos_pl
9148 0

Sprzęt winiarski, tak jak każdy inny sprzęt w którym trzyma się i przechowuje artykuły spożywcze wszelkiej maści trzeba dokładnie czyścić. Ale jest różnica między czyszczeniem sprzętu winiarskiego a np. myciem naczyń. W poradniku stworzonym dla każdego domowego winiarza wszystko o czyszczeniu sprzętu winiarskiego, o takich rzeczach jak dezynfekcja butli do wina i ogólnie o sprzęcie winiarskim i utrzymaniu go w należytej czystości. 

Przy robieniu jakiegokolwiek domowego wina, piwa czy innych trunków, dezynfekcja, czyszczenie i sterylizacja ma ogromne znaczenie. Nie tylko chodzi o zdrowie (bo używanie brudnych sprzętów może być groźne) ale także o to, że niedomyty sprzęt winiarski najprawdopodobniej spowoduje, że wasze wino wam nie wyjdzie tak jak powinno. 

Czego użyć, jak to użyć i na co zwrócić uwagę przy czyszczeniu sprzętu winiarskiego. Tego wszystkiego dowiecie się tutaj z tego jednego dłuższego poradnika.

Wpadnijcie też na naszego Facebooka - https://www.facebook.com/malinowynospl?fref=ts

Do poradnika Jak czyścić, dezynfekować i sterylizować sprzęt winiarski przypisano następujące tagi:

alkohole domowe wino czyszczenie sprzętu winiarskiego dezynfekcja butli do wina przygotowanie sprzętu do produkcji wina sprzęt winiarski

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić, dezynfekować i sterylizować sprzęt winiarski skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...