Jak hodować grzyby shiitake

Poradnik dodany przez: Bonitka87
13829 0

Bardzo dziwnym pomysłem wydaje się sadzenie grzybów shiitake ale skoro mają one taki dobry smak i nie jest ich łatwo dostać to w sumie ... czemu nie? Ludzie strasznie różne rzeczy uprawiają, więc jeżeli ktoś chciałby spróbować czegoś całkiem zwariowanego i niespotykanego to uprawa shiitake będzie świetnym pomysłem. Co prawda o grzyby shiitake można zapytać wujka Google (jak zresztą o wszystko) ale jednak jest różnica między poradnikiem tekstowym a wideo. 

No to skoro już jest tutaj filmik o tym jak sadzić grzyby shiitake to oglądajcie a wszystkiego się dowiecie. Zobaczcie co kupić, co przygotować i w efekcie jak sadzić grzyby shiitake domowym sposobem. A warto zobaczyć bo ich uprawa jest naprawdę ciekawa i niestandardowa. 

Uwaga: Według zapowiedzi producentów który na Allegro sprzedają grzybnię shiitake, grzyby powinny pokazać się już po paru tygodniach. Ale jeżeli u was nic się nie będzie działo, to spokojnie, bo te grzyby rosną najlepiej w cyklu rocznym i dlatego pewnie będzie trzeba trochę więcej poczekać.

Składniki:

  • grzybnia shiitake (do kupienia na Allegro)
  • świeżo ścięty pień drzewa liściastego
  • wiertarka
  • świeczki
  • zapałki
  • młotek

Do poradnika Jak hodować grzyby shiitake przypisano następujące tagi:

grzyby grzyby shiitake sadzenie grzybów uprawa shiitake grzyby shiitake uprawa jak sadzić grzyby shiitake

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak hodować grzyby shiitake skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...