Jak obrać czosnek bez użycia noża

Znalazł: Goniat
Źródło filmu: YouTube
24825 5

Obieranie czosnku nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Nawet kiedy pójdzie wam to dosyć gładko to i tak masze ręce będą mocno "pachniły" czosnkiem. Zatem jak tego uniknąć i jak obierać czosnek aby było to skuteczne ale i praktycznie bezdotykowe? Jest taki sposób, który na to pozwala. Wystarczy mieć słoik lub dwie miski lub np. miskę i deskę do krojenia. Ale konkretniej sposób na to jak obrać czosnek poznacie w tym poradniku. W sumie pomysł nie jest jakiś ekstra nowy ale mam nadzieję, że trafi do osób, które o nim nie wiedziały. 

Dodatkowo w filmie dwa sposoby na przechowywanie czosnku przez dłuższy czas. Dzięki temu za jednym razem możecie obrać zdecydowanie więcej czosnku i resztę z której póki co nie będziecie korzystać, możecie zostawić sobie na później. 

Obieranie czosnku metodą "uderzeniową" to fajny sposób więc jeżeli czosnek u was w kuchni dosyć często gości, to jak najbardziej powinniście zobaczyć ten poradnik. Tylko jedna uwaga - trochę siły i zręczności w rękach trzeba mieć :)

Do poradnika Jak obrać czosnek bez użycia noża przypisano następujące tagi:

obieranie czosnku jak obrać czosnek czosnek obieranie czosnek w oliwie przechowywanie czosnku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak obrać czosnek bez użycia noża skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...