Jak odróżnić kanię od muchomora sromotnikowego

Poradnik dodany przez: Niezgaszona
16412 0

Witajcie! Co roku nadchodzi ten wspaniały czas grzybobrania, gdzie rzesze zapalonych grzybiarzy rusza do lasu na poszukiwanie prawdziwków, podgrzybków, maślaków i innych grzybów jadalnych. Niestety wśród nich zawsze są amatorzy, którzy maja male pojęcie o grzybach, co może skończyć się tragicznie. Co roku przecież w wiadomościach podają, że ktoś się zatruł jakimś muchomorem albo innym, niejadalnym grzybem. A niektóre grzyby łatwo pomylić. Najlepszymi przykładami jest tutaj szatan, którego ludzie mylą z prawdziwkiem i muchomor sromotnikowy, którego ludzie mula z czubajka kanią. .

Czubajka kania a muchomor sromotnikowy, czyli jak odróżnić od siebie te dwa grzyby. A pamiętajmy, że muchomor sromotnikowy jest śmiertelnie trujący. Na szczęście czubajka kania posiada kilka cech charakterystycznych, dzięki którym można ją odróżnić od sromotnika.

Ale uwaga!Uwaga! Grzyby zawsze zbierasz i zjadasz na własną odpowiedzialność. Jak nie jesteś pewny co do tego czy dany grzyb jadalny jest czy nie, to lepiej go sobie odpuścić i szukać dalej.

Do poradnika Jak odróżnić kanię od muchomora sromotnikowego przypisano następujące tagi:

grzyby czubajka kania grzyb kania czubajka kania a muchomor sromotnikowy grzyby jadalne kania jak rozpoznać

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak odróżnić kanię od muchomora sromotnikowego skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...