Jak podać sałatkę jarzynową w ciekawy sposób

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Sałatki i surówki
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 28.04.2017 / 20:00
  • Odsłony: 4 949
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

lennaMP

Do poradnika jak podać sałatkę jarzynową w ciekawy sposób przypisano następujące tagi:

Osobiście nie znam osoby, która nigdy nie jadłaby lub nie przepadała za naszym polskim przysmakiem wszech czasów - sałatką jarzynową. Króluje nam na imprezach, rodzinnych spotkaniach, podczas świąt i tak dalej, i tak dalej... Niektórzy tworzą własne wariacje, inni nieco doprawiają tym czy tamtym, a reszta woli zwykłą, klasyczną odmianę.
Co jednak w sytuacji kiedy, o nie daj Boże, znudziła nam się już nasza ukochana jarzynowa? W takim wypadku przychodzi nam z pomocą pewna sztuczka kulinarna, tudzież pomysł dla pani domu, która potrzebuje nowej inwencji na zastawę podczas wizyty gości - również miłośników sałatki jarzynowej. Przechodząc do sedna jest to sposób na podawanie potraw typu sałatkowego o konsystencji podobnej do jarzynowej za pomocą prostej formy do ciasta oraz zwykłej szklanki. Tak. Dosłownie tyle wystarczy nam, żeby nasza sałatka nabrała nowego wizerunku.
Otóż wystarczy, że na środku naszej formy do ciasta postawimy szklankę, po czym upewniając się, że szklanka się nie przesuwa dokładamy dookoła naszą przepyszną sałateczkę. Następnie kiedy poziom sałatki zrówna się z krawędzią formy możemy, a nawet powinniśmy udekorować nasze danie pokrojonymi warzywami na przykład ogórkiem, pomidorami, rzodkiewką do tego dorzucić coś zielonego jak pietruszka. Szczypta pieprzu na samej wierzchniej warstwie sałatki również poprawi jej wizerunek. Na koniec wystarczy wyjąć szklankę ze środka i gotowe!
Tak niepozornym, acz pożytecznym sposobem nasza sałatka wygląda o niebo lepiej niż w zwykłej nudnej misce ;) smacznego!

Kategoria: Sałatki i surówki

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak podać sałatkę jarzynową w ciekawy sposób skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków