Jak poprawnie zaparzyć Yerba Mate

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Kawa i Herbata
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 26.11.2018 / 09:30
  • Odsłony: 1 298
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

PogromcyNudy

Do poradnika jak poprawnie zaparzyć yerba mate przypisano następujące tagi:

Rytuał zaparzania yerba mate każdego ranka sprawia, że nabieramy pozytywnego nawyku. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zebrać pozytywną energię i siły na nadchodzące godziny. Herbata yerba mate znana jest ze swoich właściwości pobudzających oraz wzmacniających, dlatego też chętnie pita jest przez osoby zapracowane. Możemy ją przygotować w zwykłym kubku lub szklance, jakie mamy w domy. Możemy też wybrać yerba mate zestaw startowy, który pozwala na przygotowanie napoju w bardziej profesjonalny lub tradycyjny sposób.
Potrzebna nam będzie do tego celu solidnie wykonana tykwa – czyli tradycyjne naczynie do parzenia herbaty. Jest ono bardzo charakterystycznym znakiem rozpoznawczym. Widnieje na większości opakować w sklepach stacjonarnych i internetowych.
Następnie będziemy potrzebowali łyżeczkę z sitkiem, która nazywa się bombilla. Służy do sączenia napoju i pozostawienia fusów w naczyniu. Również ma własny, niepowtarzalny kształt. Często umieszczana jest na zdjęciach yerba mate, które widnieją na opakowaniu. Razem tworzą one narzędzie do zaparzania herbaty przybyłej do nas z rejonów Ameryki Południowej.
W wielu wieków kawa i herbata stanowią w naszej kulturze nieodzowny element każdego poranka. Za ich sprawą nabieramy sił i energii do mierzenia się z nadchodzącym dniem. Jeżeli dodatkowo wykorzystamy zaparzacz do herbaty pozwalający wydobyć pełnię jej smaku i właściwości, będziemy w stanie cieszyć się prawdziwą herbatą. Na dodatek efektownie wyglądająca tykwa pomoże nam wczuć się w klimat Ameryki Łacińskiej i jej mieszkańców, którzy postępują tak każdego ranka, pobudzając umysł do wytężonej pracy, jednocześnie relaksując się i spędzają kilka minut piciu herbaty. 

Kategoria: Napoje i drinki > Kawa i Herbata

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak poprawnie zaparzyć Yerba Mate skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków