Jak poprawnie zaparzyć Yerba Mate

Poradnik dodany przez: PogromcyNudy
4020 0

Rytuał zaparzania yerba mate każdego ranka sprawia, że nabieramy pozytywnego nawyku. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zebrać pozytywną energię i siły na nadchodzące godziny. Herbata yerba mate znana jest ze swoich właściwości pobudzających oraz wzmacniających, dlatego też chętnie pita jest przez osoby zapracowane. Możemy ją przygotować w zwykłym kubku lub szklance, jakie mamy w domy. Możemy też wybrać yerba mate zestaw startowy, który pozwala na przygotowanie napoju w bardziej profesjonalny lub tradycyjny sposób.
Potrzebna nam będzie do tego celu solidnie wykonana tykwa – czyli tradycyjne naczynie do parzenia herbaty. Jest ono bardzo charakterystycznym znakiem rozpoznawczym. Widnieje na większości opakować w sklepach stacjonarnych i internetowych.
Następnie będziemy potrzebowali łyżeczkę z sitkiem, która nazywa się bombilla. Służy do sączenia napoju i pozostawienia fusów w naczyniu. Również ma własny, niepowtarzalny kształt. Często umieszczana jest na zdjęciach yerba mate, które widnieją na opakowaniu. Razem tworzą one narzędzie do zaparzania herbaty przybyłej do nas z rejonów Ameryki Południowej.
W wielu wieków kawa i herbata stanowią w naszej kulturze nieodzowny element każdego poranka. Za ich sprawą nabieramy sił i energii do mierzenia się z nadchodzącym dniem. Jeżeli dodatkowo wykorzystamy zaparzacz do herbaty pozwalający wydobyć pełnię jej smaku i właściwości, będziemy w stanie cieszyć się prawdziwą herbatą. Na dodatek efektownie wyglądająca tykwa pomoże nam wczuć się w klimat Ameryki Łacińskiej i jej mieszkańców, którzy postępują tak każdego ranka, pobudzając umysł do wytężonej pracy, jednocześnie relaksując się i spędzają kilka minut piciu herbaty. 

Do poradnika Jak poprawnie zaparzyć Yerba Mate przypisano następujące tagi:

tykwa kawa i herbata yerba mate bombilla herbata yerba mate yerba mate zestaw zaparzacz do herbaty

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak poprawnie zaparzyć Yerba Mate skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...