Jak pozbyć się pestycydów z warzyw i owoców

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Warzywa i owoce
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 17.03.2019 / 20:00
  • Odsłony: 1 108
  • Ocena: 5.00
  • Głosy: 1
  •  

Poradnik dodany przez:

PogromcyNudy

Do poradnika jak pozbyć się pestycydów z warzyw i owoców przypisano następujące tagi:

Rzadko kto może sobie pozwolić na warzywa i owoce z ekologicznych upraw, a nawet własny ogródek nie zawsze gwarantuje, że będą całkiem wolne od zanieczyszczeń. Dlatego warto znać sposoby, które pomogą usunąć z nich nie tylko potencjalne zarazki, ale równocześnie pestycydy Oraz metale ciężkie.

Ten poradnik udowadnia, że można w prosty sposób zadbać o bezpieczeństwo dla zdrowia, gdy kupujemy owoce oraz różne warzywaw marketach lub na straganach, których właściciele zaopatrują się na giełdzie. Czasem sprzedawca nie mówi, z jakich upraw pochodzą produkty, a czasem nawet nie mamy jak tego sprawdzić. Wtedy zastanawiamy się, czy to na pewno zdrowa żywność czy zawiera substancje, które mogą nam zaszkodzić.

Na szczęście owoce i warzywa zawsze można umyć. Ale nie tak po prostu bieżącą wodą. To za mało, żeby usunąć wszystkie zanieczyszczenia i pestycydy. Kulinarni Pogromcy pokazują trik, który pozwoli się ich skutecznie pozbyć. W przeciwieństwie do szorowania szczotką nie narusza delikatnej skórki i miąższu, bo nie wymaga użycia nacisku. Dlatego nadaje się do takich delikatnych owoców i warzyw jak jabłka, pomidory, śliwki, gruszki czy do łatwo się rozpadających warzyw jak kalafior czy brokuł. Zastosowanie się do tego poradnika będzie kosztować dosłownie parę groszy, a zamieni marketowe owoce w bezpieczny składnik, idealny na Domowe receptury.

Pestycydy należy przed zjedzeniem na surowo, pieczeniem, gotowaniem czy przecieraniem całkowicie zmyć, gdyż mogą się kumulować w organizmie, powodować alergie, podrażnienia, a nawet dużo cięższe problemy i dolegliwości. Zdrowa żywność dla całej rodziny musi być wolna od takich substancji. 

Kategoria: Warzywa i owoce

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pozbyć się pestycydów z warzyw i owoców skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków