Jak przygotować frytki z cukinii

Poradnik dodany przez: kejsza
4492 0

Cukinia to idealne warzywo dla odchudzających się. Dieta z wykorzystaniem sezonowych warzyw i owoców, jak właśnie wspomniana cukinia, nie tylko nie jest monotonna i odpychająca, ale daje nam możliwość poznania tylu smaków, że nie będziemy już chcieli wracać do starych przyzwyczajeń. Chociaż cukinia przywędrowała do nas zza oceanu, to na dobre zadomowiła się w polskiej kuchni i jest składnikiem wielu sezonowych, klasycznych dań jak leczo. Warto jednak unowocześnić to warzywo, wrzucając je na przykład na grilla, zamiast mięs, czy też dodawać do sałatek, makaronów lub tworzyć z niej zupy krem. Walory kulinarne cukinii są ważne, jednak to jej zdrowotne zalety powinny nas do niej przede wszystkim zachęcać. Jest to bogate źródło witaminy A, warunkującej dobry wzrok, witamin z grupy B, czuwających nad naszym układem nerwowym oraz oczywiście witaminy C, podnoszącej naszą odporność- a wszystko to przy znikomej ilości kalorii. Jest to warzywo zawierające również sporo minerałów, a w szczególności potasu- czyli substancji odpowiadającej za prawidłowe działanie naszego układu krążenia. Poznaj ciekawe przepisy z cukinią i dowiedź się jak smarzyć cukinię!

Zdrowe frytki? Pewnie wydaje się to Wam wręcz oksymoronem, ale to naprawdę możliwe! Jak zrobić frytki, które będą zdrowe? Wystarczy, że zastąpicie ziemniaki innym warzywem, oraz pozbędziecie się dodatku tłuszczu. Dziś pokażę Wam, ciekawy przepis z cukinią, która pozwoli na smaczne i zdrowie zastąpienie tego popularnego, ziemniaczanego fastfooda.

Świetnie do zrobienia takich zdrowych frytek nadaje się cukinia. Dzięki odpowiedniemu jej pocięciu i przyprawieniu możesz zrobić sobie naprawdę pyszną i zdrową przekąskę. Koniec z niezdrowym odżywianiem!

Zdrowe frytki? To możliwe! Ziemniaki zastąpiliśmy cukinią, a smażenie na oleju pieczeniem w piekarniku. Do tego pyszny dip czosnkowy!

Do poradnika Jak przygotować frytki z cukinii przypisano następujące tagi:

warzywa i owoce jak zrobić frytki smażenie cukinii cukinia przepisy frytki z cukinii przepisy z cukinią

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować frytki z cukinii skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...