Jak przygotować prawdziwe domowe piwo

Poradnik dodany przez: ZdrowoGotuje
6838 0

Czołem strudzony fanie dobrych trunków! Skoro tu trafiłeś, to pewnie uwielbiasz dobre alkohole, a w szczególności chmielową zupę zwaną piwem. Jednak zawartość sklepowych półek nie dość, że nie zachwyca swym smakiem, to trudno znaleźć na nich coś wyjątkowego, co zaskoczy Waszych znajomych. Dziś pokaże Ci, jak zrobić piwo w domu, którym będziesz mógł pochwalić się przed swoimi znajomymi, zobacz.

Jak zrobić najprawdziwsze piwo we własnej kuchni? Potrzeba do tego jedynie kilku niedrogich sprzętów, podstawowych składników i trochę zapału. Wszystko, co związane z warzeniem piwa  w domowych warunkach szczegółowo przedstawiłem w moim filmie poradnikowym, zapraszam Cię do oglądania. Parafrazując reklamę pewnego znanego trunku: „prawdopodobnie najbardziej szczegółowy poradnik o warzeniu piwa w polskim internecie” :)

Jeśli masz jakieś wątpliwości, to pytaj śmiało. Zapraszamy Cię do zostania członkiem społeczności browarników i zadania pytań oraz dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat robienia piwa we własnej kuchni. Każde piwo domowe jest nieco inne, z uwagi na osobiste preferencje jego autora. I to w warzeniu piwa w domu jest właśnie najfajniejsze, na prawdę mocno zachęcamy Cię do eksperymentów i zapełniania pierwszych warek. :)

Dobra, dość gadania, idziemy próbować naszego nowego piwka, Was również zachęcamy do przygotowania własnej receptury, bo nic nie smakuje ta niesamowicie, jak pierwsza degustacja samodzielnie wykonanego zimnego pienistego, no... chyba, że coś Wam nie wyjdzie. Wtedy pozostaje szybko lecieć do sklepu i wynagrodzić swoim gościom smakową tragedię. ;) Do zobaczenia!

 

Składniki:

  • - 14 - 17 litrów wody
  • - 4 - 4.5kg słodu jęczmiennego
  • - chmiel goryczkowy 40g
  • - chmiel aromatyczny 40g
  • - glukoza ok 100g

Do poradnika Jak przygotować prawdziwe domowe piwo przypisano następujące tagi:

alkohole warzenie piwa jak zrobić piwo w domu piwo domowe naturalne piwo piwo we własnej kuchni

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować prawdziwe domowe piwo skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...