Jak przygotować wyjątkową pizzę - bez ściemy

Poradnik dodany przez: folkowski
7002 0

To jedno z najchętniej zamawianych dań na wynos. Polacy kochają pizzę, zwłaszcza taką, która jest smaczna i zawiera ich ulubione składniki. Wykonanie takiej domowej pizzy może jednak nastręczyć sporych problemów, które mniej wytrwałych mogą zniechęcić już na początkowym etapie. Pizza przepis musi zawierać odpowiednie składniki, dobrze przygotowane ciasto oraz sos do pizzy, który nadaje jej właściwego smaku.
Choć lubimy się nimi zajadać, to większość z nas nie potrafi przygotować nawet najbardziej podstawowej pizzy. Nie będzie ona przypominała takiej, upieczonej w piecu, jednak istnieją sprawdzone patenty na to, jak taka pizza domowa może się choć trochę zbliżyć do naszego ideału.
W Internecie istnieje wiele przepisów na to, jak wykonać ciasto na pizzę, jak ugotować lub usmażyć składniki, jak je wybierać i łączyć, jak najlepiej doprawić. Mnóstwo informacji, które jednak niewiele wnoszą do naszej wiedzy o prawdziwej pizzy. Takiej, która jest niedoścignionym wzorem. Przede wszystkim wybieramy inne składniki na pizzę. Ich jakość różni się o tej, którą spotkać można we Włoszech, kraju, gdzie pomidory dojrzewają w prawdziwym, śródziemnomorskim klimacie. Podobnie oliwa, oliwki, sery czy zioła typu bazylia i oregano. Trudno w polskich warunkach odtworzyć ciasto na pizzę wraz z wszystkimi jej wyjątkowymi dodatkami. Trzeba do tego wiele pracy, doświadczenia i smaku. Jednak pizza domowa wcale nie musi źle smakować. Można ją wykonać, jako taką prostą wersję, na nasze własne potrzeby. Nie musimy gonić mistrzów ani ich przepisów. Pizza i zapiekanki, jakie upieczemy w domu także mogą doskonale smakować, pod warunkiem, że wiemy, jak je przygotować i na co uważać. Powyższy filmik wszystko to nam wyjaśni, dlatego też warto się z nim zapoznać i samodzielnie spróbować nowego przepisu.

Kliknij tu, aby subskrybować kanał - http://bit.ly/zajadam

Składniki:

  • Instagram: http://instagram.com/tomeklach

Do poradnika Jak przygotować wyjątkową pizzę - bez ściemy przypisano następujące tagi:

pizza i zapiekanki ciasto na pizzę pizza domowa sos do pizzy pizza przepis składniki na pizze

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować wyjątkową pizzę - bez ściemy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...