Jak przyrządzić homara z grilla

Poradnik dodany przez: BestRecipes
11399 0

Wielu z nas dania przyrządzane z homarów kojarzą się z czymś wykwintnym i trudnym do wykonania. I o ile nie możemy homarowi odmówić wykwintności, tak niektóre potrawy, których jest on składnikiem, mogą być naprawdę bardzo proste do zrobienia. Jedną z nich jest homar z grilla.
Potrawy z grilla zazwyczaj nie są ani skomplikowane, ani bardzo trudne do wykonania. Ta nie jest tu wyjątkiem. Do jej przygotowania potrzebny jest przede wszystkim ogon homara, a także sok z cytryny, sól, oliwa z oliwek, czosnek, słodka papryka w proszku i biały pieprz. Jak widać, jest to naprawdę niewiele składników. Ogony homarów nacina się wzdłuż, a z pozostałych składników przygotowuje się marynatę, którą następnie należy posmarować mięso. Homar musi być grillowany najpierw rozciętą częścią w dół na rozgrzanym do wysokiej temperatury i natłuszczonym ruszcie. Należy go odwrócić jeden raz i nie zapominać o częstym polewaniu go marynatą. Po określonym w przepisie czasie danie jest gotowe. Homar z grilla jest więc, jak widać, naprawdę prostą, ale też efektowną potrawą. Kiedy już jednak ją przygotujemy, może nam się nasunąć bardzo ważne pytanie. Jak jeść homara Na szczęście nie jest to nic trudnego, na dobrą sprawę wystarczą nam tylko talerz i widelec.
Grillowanie często jest wspaniałą rozrywką i okazją do spotkań ze znajomymi. Możemy więc skorzystać z możliwości, jakie daje nam umiejętność przygotowywania ciekawych potraw, aby nieco je urozmaicić. Dania z grilla nie muszą być nudne i sprowadzać się do różnych rodzajów kiełbasy, tak samo jak przepisy na przyrządzanie homara nie muszą być trudne i niemal niewykonalne dla przeciętnego adepta sztuki kuchennej. Jeżeli chcecie połączyć te dwie zasady i zaskoczyć przyjaciół tak pyszną i niebanalną potrawą, jaką może być homar przepis znajdziecie w poradniku.

Lista składników i przepis: http://allrecipes.pl/przepis/9090/grillowany-homar.aspx

Zobacz jak zrobić krewetki z grilla: http://allrecipes.pl/przepisy/tagi-161/krewetki-z-grilla.aspx 

Do poradnika Jak przyrządzić homara z grilla przypisano następujące tagi:

homar potrawy z grilla dania z grilla ogon homara homar przepis jak jeść homara

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przyrządzić homara z grilla skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...