Jak smażyć karpia w dzwonkach

Poradnik dodany przez: Kilimandzarooo
34325 0

Święta się zbliżają a w kuchni oznacza to złoty okres karpia. Przez cały rok praktycznie nikt się nie interesuje tą rybą a na święta wszyscy ją przygotowują. w końcu to tradycja. Karp smażony w dzwonkach to klasyczne podanie karpia i nie może zabraknąć tej kulinarnej pozycji na święta. Smażenie karpia jest proste ale jeżeli chcecie mieć idealnie usmażone, złociste dzwonki to zobaczcie ten poradnik. Znajdziecie tutaj wskazówki co i jak należy zrobić aby karp na święta wyszedł idealnie. Przede wszystkim dowiecie się jaki olej do smażenia karpia będzie najlepszy i co zrobić aby po usmażeniu nasze dzwonki nie były tłuste i ciężkie. Nasączona tłuszczem ryba to mało smaczne danie. 

Nawet jeśli wiesz jak usmażyć karpia to zobacz czy przypadkiem w tej wersji smażony karp nie będzie lepszym rozwiązaniem niż sposób, które Ty zawsze używasz. A jeżeli pierwszy raz przygotowujesz święta, to wykorzystaj ten przepis aby wyrobić sobie opinię prawdziwej mistrzyni patelni. w przypadku smażenia karpia, prostota daje najlepsze efekty.

Szczegółowy przepis na blogu: http://kuchniatosztuka.blogspot.com/2014/12/karp-dzwonka-na-oleju-rzepakowym-mniam.html

Składniki:

  • karp o wadze około 1 kg
  • 2-3 łyżki mąki pszennej (zużywam tylko jej niewielką część do obsypania)
  • 6-8 łyżek oleju rzepakowego tłoczonego na zimno (ważne żeby był dobrze filtrowany tzn. niemętny i przejrzysty o barwie żółto-zielonkawej )
  • sól i pieprz do przyprawienia ryby

Film znajduje się w:

Do poradnika Jak smażyć karpia w dzwonkach przypisano następujące tagi:

potrawy świąteczne smażenie karpia karp smażony jak usmażyć karpia karp na święta jaki olej do smażenia karpia

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak smażyć karpia w dzwonkach skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...