Jak szybko obrać owoce

Poradnik dodany przez: jusssi
4080 0

Owoce - wszyscy je uwielbiamy
Owoce to najlepsze połączenie smacznej przekąski z porcją witamin. I to jest własnie ich klucz do sukcesu - słodycz połączona z witaminami. Jednak o ile wiele osób uwielbia owoce, to niestety obieranie truskawek, pestkowanie wiśni czy męczenie się z ogryzkami w jabłkach przysparza nam niechęci do owoców.


Jak szybko i wygodnie poradzić sobie z obieraniem owoców?
Truskawki - wystarczy nam słomka wbita od strony, gdzie nie ma szypułki i przebicie truskawki na wylot, tak aby razem z końcówką słomki wyszła wspomniana szypułka. Dosłownie sekunda roboty i truskawka obrana.
Zajmijmy się bananem - aby nie złamać i nie zgniatać banana nie zaczynaj od najpopularniejszej, górnej strony. Zacznij od dołu a obranie będzie szybkie i nie będziesz męczyć się ze zgniecionym owocem.
Kiwi - nie obieraj go nożem. Przekrój na pół i łyżeczką po prostu zjedz owoc. Szybko i łatwo.
Masz problem z obraniem mango? Odkrój średniej wielkości kawałki wraz ze skórką i użyj krawędzi szklanki do oddzielenia skórki od owocu. Po nabraniu wprawy szybkie i proste.
Na sam koniec przyszedł czas na pomarańczę - uwielbiany przez wszystkich owoc. Niestety również najtrudniejszy do obrania. Wystarczy nożem odciąć dwa końce owocu, przekroić go na pół i w tym momencie rozchylając te połówki możemy w szybki sposób pozbyć się skórki. Dużo szybsze i wygodniejsze niż kilkuminutowa walka z nożem.
Każdy taki lifehack może przede wszystkim oszczędzić nam czas oraz dać więcej chęci do jedzenia zdrowych i pysznych owoców. Korzystajmy z nich a już nie będzie żadnej wymówki, by omijać najzdrowsze i smaczne elementy naszej diety.

Do poradnika Jak szybko obrać owoce przypisano następujące tagi:

szybko kuchnia owoce obieranie lifehack

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak szybko obrać owoce skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...