Jak szybko zamarynować mięso drobiowe

Poradnik dodany przez: Malejka
19256 0

Przyprawianie mięsa drobiowego za pomocą po prostu białego wina to szybki sposób na marynatę. Mięso drobiowe jest delikatne ale też jest problem z jego przyprawianiem. Zobaczcie, że np. nie ma dedykowanych sosów specjalnie do piersi z kurczaka, a całego kurczaka jak upieczemy to zawsze jest problem w czym maczać mięso - w ketchupie, musztardzie, majonezie czy w mieszankach tych składników. 

Marynowanie drobiu pozwala na doprawienie mięsa w taki sposób abyśmy nie chcieli do niego używać żadnego sosu, gdyż sam smak marynaty już jest wystarczająco pociągający. Przepis na marynatę jest prosty i nie wymaga posiadania zastępów przypraw. Marynata do mięs gotowa, którą możemy kupić w sklepie nie jest zła ale spróbujcie tego. Tutaj w tym sposobie jest sporo dowolności jeżeli chodzi o przyprawy ponieważ najważniejsze jest białe wino, które jest podstawą tego przepisu na marynatę.

Dlatego jeżeli kolejnym Twoim pomysłem na obiad będzie mięso drobiowe to przypomnij sobie ten sposób na marynowanie drobiu.

Składniki:

  • Mięso drobiowe
  • Białe wino
  • Olej
  • Zioła i przyprawy

Do poradnika Jak szybko zamarynować mięso drobiowe przypisano następujące tagi:

drób marynowanie mięsa marynata do mięs przyprawianie mięsa jak zrobić marynatę marynowanie drobiu przepis na marynatę

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak szybko zamarynować mięso drobiowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...