Jak wykorzystywać dzikie rośliny - jaśmin

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Kawa i Herbata
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 13.07.2017 / 08:00
  • Odsłony: 1 238
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

Stenker

Do poradnika jak wykorzystywać dzikie rośliny - jaśmin przypisano następujące tagi:

Większość osób dobrze wie jak wygląda oraz pachnie jaśmin, jednak prawdopodobnie większość nie ma pojęcia jak szerokie jest jego zastosowanie. Co w takim razie trzeba wiedzieć na temat tej rośliny?

Podstawową zaletą jaśminu jest fakt, że ma on liczne właściwości lecznicze. Można zrobić z niego napar (zarówno ze świeżych kwiatów, jak również z tych ususzonych), który ma właściwości przeciwzapalne. Taki napar może służyć jako płukanka do gardła, dzięki której udaje się pozbyć stanów zapalnych gardła oraz innych dolegliwości jamy ustnej, naparem można także nasączyć materiał, aby służył jako okład. Dodatkowo herbata jaśminowa opóźnia procesy starzenia ciała, natomiast doraźnie może pomóc w pozbyciu się uciążliwego bólu głowy, czy uczucia zmęczenia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jaśmin ma działanie antybakteryjne, może być także stosowany u osób mających zapalenie spojówek, wówczas należy nasączyć waciki naparem z rośliny i przyłożyć je do powiek. Dodatkowo jaśmin okazuje się skuteczny w walce z poparzeniami słonecznymi, o które nietrudno przede wszystkim w okresie wakacyjnym.

Nie da się ukryć, że przez wiele osób medycyna naturalna jest niedoceniania co jest dużym błędem, ponieważ występujące w Polsce dzikie rośliny mają wiele leczniczych właściwości, które warto wykorzystać jako alternatywę dla gotowych produktów dostępnych w aptekach. Jak widać warto zainteresować się bushcraftem, ponieważ – wbrew obiegowej opinii – nie jest to tylko życie wśród roślinności, lecz także obcowanie z naturą w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystać jej potencjał.

Kategoria: Napoje i drinki > Kawa i Herbata

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystywać dzikie rośliny - jaśmin skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków