Jak zrobić chałkę cynamonową

Poradnik dodany przez: Darkiri
3081 0

Osoby lubiące słodycze z pewnością chętnie skorzystają z prostego, smacznego przepisu, dzięki któremu ich domowe wypieki staną się naprawdę niezapomnianym doznaniem. Tradycyjny chałka przepis przygotowany w nowej odsłonie, będzie sporą niespodzianka dla domowników.
Na początku zaczynamy od wyrobienia ciasta z mąki, drożdży i jajek z dodatkiem soli. Taka chałka będzie później musiała wyrosnąć, a kiedy to nastąpi, wyrabiamy ją ponownie i wałkujemy. W końcowym etapie, staramy się, aby nasze ciasto przepis było bardzo cienkie. Smarujemy je masłem, które nada mu lepszego smaku i będzie trzymał cynamon. Smarujemy również na wierzchu, w celu uzyskania brązowej skórki.
Wszelkiego rodzaju ciasta i torty wykonane w ten sposób będą smakowały niesamowicie, a dodatek cynamonu sprawi, że nasza domowej roboty chałka będzie posiadała oryginalną, korzenną nutę.
Jeżeli lubimy takie smaki, zwłaszcza w połączeniu z aromatem świeżo parzonej kawy, będzie to idealny chałka przepis w czasie jesieni i zimy, z którymi to porami roku kojarzone są korzenne przyprawy. Dodatkową motywacją może być fakt, że domowe wypieki zawierają wszystko to, co lubimy w ilości, jaką chcesz. Możemy dodawać więcej cynamonu, wyrobić więcej ciasta, dodać inną posypkę, zamiast sugerowanych na wideo migdałów. To zależy wyłącznie od nas, ale nasze ciasta i torty z pewnością dadzą nam dużo satysfakcji. Nie należy też zapominać, że chałka jest smacznym i pożywnym posiłkiem, które idealnie nadaje się jako składnik śniadania, przekąski, lunchu czy nawet kolacji. Wystarczy, że przygotujemy podwójną porcję przepisu z wideo, a będziemy mogli zajadać się naszymi wypiekami dłużej.

Blog z innymi przepisami:
http://www.przepismamy.pl

Facebook:
https://www.facebook.com/przepismamy 

Do poradnika Jak zrobić chałkę cynamonową przypisano następujące tagi:

cynamon chałka ciasta i torty domowe wypieki chałka przepis ciasto przepis

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić chałkę cynamonową skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...