Jak zrobić ciasko - czekoladowa inka

Poradnik dodany przez: YemNOL
2292 0

Ciasto czekoladowe z dodatkiem kawy inki, czyli domowe wypieki dl każdego. Jest to jeden z wielu przepisów na ciasto kawowe i na coś słodkiego, co możecie znaleźć wśród moich filmów. 

Generalnie ten przepis na ciasto dzieli się na trzy głównej grupy:

Najpierw potrzebujemy zrobić biszkopt (można użyć gotowego, kupnego ale przecież lepiej jest zrobić własny) do tego celu potrzebujemy jajek, cukru, mąki pszennej, proszku do pieczenia, kakao.

Druga rzecz to oczywiście krem do ciasta. Tutaj wchodzą do akcji takie składniki jak: śmietana kremówka 30% (lepiej nie zastępować jej niczym innym), cukier puder (który sami możecie zrobić ze zwykłego cukru), jedna tabliczka mlecznej czekolady (100 g dobrej firmy), mleko, żelatyna, kawa inka.

A trzecim etapem jest zrobienie polewy czekoladowej na którą składa się: 1,5 tabliczki czekolady mlecznej (150 g) oraz mleko.

Oczywiście wszystkie składniki dokładnie wyszczególnione wraz z dokładnymi miarami i proporcjami znajdziecie w tekstowej wersji poradnika, który znajduje się na tej stronie internetowej:

http://magiakuchni.eu/przepisy/ciasta/ciastoczekoladowainka.html

A samo wykonanie tego przepisu na ciasto kawowe na bazie inki i kakao jest nieco podobne do innych ciast ale wiadomo, że nie takie samo. Szczegóły także w poradniku tekstowym i oczywiście w tym filmie wideo.

Mam nadzieję, że taka kombinacja składników i taki smak ciasta wam się spodoba, bo kawa inka naprawdę dużo wnosi tutaj do przepisu. Takie domowe wypieki to bardzo dobry pomysł na coś słodkiego co zasmakuje całej rodzinie. W końcu kawę inkę mogą także pić dzieci. Zróbcie i oceńcie ten przepis.

Film znajduje się w:

Do poradnika Jak zrobić ciasko - czekoladowa inka przypisano następujące tagi:

ciasta ciasta i torty ciasto czekoladowe domowe wypieki coś słodkiego ciasto kawowe

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ciasko - czekoladowa inka skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...