Jak zrobić ciasto - pianka w trzech kolorach

Poradnik dodany przez: YemNOL
2954 0

Wszystkie mniej lub bardziej kolorowe wypieki są doskonałą ozdobą na stole. Skupiają na sobie uwagę, a także wybornie smakują. Jeżeli planujemy przygotować taki deser z pewnością będziemy chcieli znaleźć dobry przepis, który krok po kroku pokazuje nam, jak tego dokonać. Powyższy filmik z pewnością będzie się idealnie do tego celu nadawał. Puszysta pianka, którą dzięki niemu przyrządzimy powinna zasmakować domownikom i gościom wpadającym z wizytą. Jest lekka i smaczna, bogata w różnorodne smaki dzięki pysznym galaretkom. Tak przygotowane ciasta doskonale nadają się na rozmaite okazja, łącznie z urodzinami, rocznicami czy imprezami okolicznościowymi.

Nasze domowe wypieki z pewnością zyskają dzięki temu filmikowi – dodamy im nie tylko walorów smakowych, ale też doskonałego wyglądu. Wystarczy, że będziemy postępowali zgodnie z instrukcją zamieszoną w tym wideo. Jest ona przedstawiona krok po kroku – w zasadzie jest to jedna czynność powtórzona dwa razy i nieco zmodyfikowana za trzecim. Takie ciasta i torty nie wymagają pieczenia ani żadnego rodzaju spodu, gdyż wierzchnia masa pełni tę funkcję. Stąd też dodawany jest do niej serek mascarpone, który nieco dodaje jej ciężkości.
Kolorowe warstwy mogą być przygotowywane z innych galaretek, można też eksperymentować z rozmiarami formy oraz z połączeniami kolorów. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i inicjatywy. Warto jednak, żebyśmy starali się zachować wskazane proporcje, ponieważ nasze ciasta będą wychodziły zawsze tak samo, a nie z różnym efektem końcowym. Dobrze jest też pozostawić taki wypiek w lodówce na kilka ładnych godzin, żeby dobrze stężał, a pianka nabrała odpowiedniej sztywności. Tego rodzaju desery szczególnie lubią chłód i cukier, dlatego też warto, żebyśmy podawali je świeżo wyciągnięte z lodówki.

Zapraszamy na stronę:  http://magiakuchni.eu/przepisy/ciasta/piankawtrzechkolorach.php

Do poradnika Jak zrobić ciasto - pianka w trzech kolorach przypisano następujące tagi:

kolorowe pianka desery ciasta ciasta i torty domowe wypieki

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ciasto - pianka w trzech kolorach skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...