Jak zrobić ciasto Poke Ball

Poradnik dodany przez: AKrociak
3181 0

Choć trudno sobie to wyobrazić, dziecko nie przywiązuje dzisiaj aż takiej uwagi do tego, że otrzyma ciasto na urodziny, ale do formy, jaką taki prezent przybierze. Aby zaimponować najmłodszemu członkowi społeczeństwa cukiernicy – zarówno amatorzy, jak i zawodowcy – starają się wymyślać coraz to nowe sposoby na zyskanie ich sympatii. Z tego względu coraz częściej ciasta i tortyprzyjmują postać małych dzieł sztuki rodem z bajkowego świata.

Jedną z takich propozycji jest ciasto pokeball, które stara się naśladować popularny gadżet z gier i filmów animowanych o kieszonkowych stworkach. Na początku zaprezentowany zostaje przepis na super ciasto, które należy wykonać w dwóch egzemplarzach – jako dwie połówki.

Następnie należy przystąpić do przygotowania kształtu do dalszej obróbki. Takie ciasto na urodziny, które ma wyglądać jak element z ulubionej bajki dziecka, musi zostać właściwie oprawiony przed ostatecznym wykończeniem. Służy do tego masa maślana, która wypełnia wszelkie nierówności i ułatwia nakładanie cukru plastycznego.

Pokeball następnie wkładamy do lodówki, aby masa stwardniała, wygładzamy ją za pomocą wody i rozpoczynamy nakładanie masy z cukru plastycznego. Na początek, co wiedzą wszyscy fani serii Pokemon, przychodzi biała podstawa, na nią czerwoną, a między nimi czarny pasek i przycisk, który otwiera i zamyka urządzenie do przechowywania stworków.

Wszystkie przepisy na ciasto są łatwe w przygotowaniu, jeżeli zna się proporcję i metodę ich wykonania. Warto też pamiętać, że takie ciasta i torty to doskonała okazja do zaimponowania dziecku, które z pewnością ucieszy się z otrzymania tego prezentu.

https://www.facebook.com/Cojapiek%C4%99-1502615626708801/?fref=ts 

Do poradnika Jak zrobić ciasto Poke Ball przypisano następujące tagi:

pokemon ciasta i torty pokeball przepisy na ciasta ciasto na urodziny przepis na super ciasto

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ciasto Poke Ball skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...