Jak zrobić ciasto pomarańczowe

Poradnik dodany przez: YemNOL
3930 0

Okres wiosenny to idealny czas na lekkie desery przygotowane z sezonowych, zimowych produktów, takich jak pomarańcze i mandarynki. W Internecie znajdują się liczne przepisy na ciasta, które z powodzeniem zostaną przyrządzone nawet przez kulinarnych amatorów.

Osoby z mniejszym doświadczeniem z pewnością chętnie prześledzą, jak wykonać smaczne i proste ciasto pomarańczowe, które nie wymaga wielkiego doświadczenia ani czasu, żeby je upiec. Konieczne będzie jedynie zgromadzenie konkretnych składników w odpowiednich porcjach, a następnie wymieszanie ich w zaprezentowany sposób. Tego rodzaju ciasta przepisy posiadają dużą zaletę, jaką jest wyjątkowy smak oraz łatwość wykonania. Dzięki prostej technice miksowania i pieczenia, można przyrządzić ciasta i torty dla niespodziewanych gości. Również imprezy rodzinne będą bardziej udane, jeżeli nie zabraknie na nich słodkiego przysmaku.

Filmik przedstawia, jak krok po kroku przygotować ciasto pomarańczowe według autorskiego przepisu. Potrzebne są do tego podstawowe składniki, mikser i rozgrzany piekarnik, w którym przez dwadzieścia minut będzie rosło to dobre ciasto, a następnie chwili, aby ostygło. Na koniec należy wymieszać cukier puder z sokiem z pozostałych pomarańczy na gęstą, choć wciąż lejącą konsystencję i udekorować taką mieszanką gotowy wypiek.

Tego rodzaju przepisy na ciasta wydają się skomplikowane tylko na początku, a kiedy pozna się tajemnicę kryjącą się za takimi wypiekami, okazuje się, jak łatwe ciasto można przyrządzić samodzielnie w domu, nawet w kilkanaście minut – nie licząc czasu pieczenia, które zawsze chwilę trwa.

Forma tekstowa przepisu: http://magiakuchni.eu/przepisy/ciasta/ciastopomaranczowe.php

Do poradnika Jak zrobić ciasto pomarańczowe przypisano następujące tagi:

ciasta i torty ciasto pomarańczowe ciasta przepisy przepisy na ciasta dobre ciasto łatwe ciasto

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ciasto pomarańczowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...