Jak zrobić coś nowego - jajecznica w jajkach

Poradnik dodany przez: kejsza
4023 0

Każdy z nas lubi zjeść coś dobrego na śniadanie, na przykład jajka, które można przygotować praktycznie na milion sposobów! Ale ileż można w kółko jeść jajecznicę czy jajka na twardo. Nawet jeśli od czasu do czasu zrobimy jajka po benedyktyńsku czy omlet to wciąż ich wygląd pozostaje niezmienny. Dlatego w tym filmie możecie zobaczyć genialny pomysł na podanie jajecznicy nieco inaczej. Taki pomysł na śniadanie z jajek w jajkach to dopiero innowacja! W rzeczywistości nie będą to jednak jajka w jajkach, a raczej jajecznica podana w cieście francuskim ( bądź innym ) o kształcie dużych jajek. Można ten pomysł również wykorzystać na podanie jajek na Wielkanoc.

Wystarczy foremki z kształtami jaj wyłożyć naszym rozwałkowanym ciastem, a następnie obciążyć ciasto na przykład aluminiowymi pakunkami z ryżem czy grochem, aby odcisnęły się na nim nasze wzorki. Następnie pieczemy je w piekarniku w 200 stopniach przez około 10-12 minut, po czym wyciągamy nasze obciążniki i ponownie wstawiamy ciasto do piekarnika na podobny czas w tej samej temperaturze. Po wyjęciu formy odkrawamy niepotrzebne kawałki ciasta, a nasze nowo zrobione ciastowe "pisanki" wypełniamy świeżo zrobioną jajecznicą z dowolnymi dodatkami - szczypiorek, boczek, kiełbasa, co kto woli - i podajemy na talerzu przyozdobione zielonym akcentem. Taki sposób będzie również dobrym pomysłem na śniadanie do łózka, które na pewno zaskoczy naszą drugą połówkę czy rodziców. 

Polecam wypróbować ten smaczny sposób i poeksperymentować z różnorakim podaniem waszych ulubionych potraw jajecznych.

Do poradnika Jak zrobić coś nowego - jajecznica w jajkach przypisano następujące tagi:

ser i nabiał pomysły na śniadanie coś dobrego na śniadanie jajecznica inaczej pomysł na śniadanie z jajek pomysł na śniadanie do łózka

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić coś nowego - jajecznica w jajkach skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...