Jak zrobić domowe Twixy

Poradnik dodany przez: Zenderos
5605 0

Smaczne, domowe słodycze to prosty sposób na zrobienie coś dobrego i coś słodkiego dla całej rodziny. Mamy przy tym pewność, że słodycze robione metodą zrób to sam będą wykonane ze znanych nam składników i pozbawione szkodliwych konserwantów, sztucznych barwników i dodatków zapachowych. Warto więc poznać proste przepisy na wykonanie takich domowych słodyczy własnymi siłami.

Batoniki Twix należą do jednych z najchętniej zjadanych słodyczy ze względu na połączenie chrupkiego spodu, kajmakowego nadzienia i gorzkiej czekolady wieńczącej całość smaku. Możemy wykonać sami takie domowe słodycze według wyjątkowo prostego przepisu prezentowanego w powyższym filmie.
Przygotowanie batoników Twix metodą zrób to sam zaczynamy od pokruszenia na drobno herbatników maślanych, które następnie mieszamy z rozpuszczonym masłem, tak aby powstała jednolita masa, którą następnie rozkładamy na płasko na papierze do pieczenia lub pergaminie i na godzinę wkładamy do zamrażarki, aby właściwie stężała. Następnie polewamy masę z herbatników masą kajmakową z puszki, rozkładając ją równomiernie na pierwszej warstwie naszych domowych słodyczy. Po raz kolejny wkładamy ją na godzinę do zamrażarki. Po tym czasie rozpuszczamy gorzką czekoladę w garnuszku. Aby się nie przypaliła, najlepiej zrobić to w kąpieli wodnej, wstawiając jeden garnek z czekoladą w drugi z wodą. Pokrojoną wcześniej na batoniki masę herbatnikowo-kajmakową polewamy rozpuszczoną czekoladą i ponownie wstawiamy ją do zamrażarki na godzinę. Po tym czasie nasze domowe batoniki Twix są już gotowe do chrupania przez całą rodzinę.

SUB: https://www.youtube.com/channel/UCrt2--oRLLqPdRrQ9RtIh7Q

Do poradnika Jak zrobić domowe Twixy przypisano następujące tagi:

słodycze domowe słodycze zrób to sam coś słodkiego coś dobrego twix

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić domowe Twixy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...