Jak zrobić domowy sok owocowy

Poradnik dodany przez: PogromcyNudy
9103 0

Domowy sok owocowy? Jasne! Własnoręcznie zrobiony przy pomocy wyciskarki będzie zdrowy i pyszny. Yo prosty sposób na wprowadzenie w swoje codzienne życie większej ilości świeżych owoców i warzyw w apetyczne formie, a przy okazji zastąpienie niekoniecznie zdrowych napojów.
Powody, dla których warto przygotowywać soki w domu, są różne.
Po pierwsze – oszczędność. Jeżeli zamierzasz pić kilka razy dzienne sok owocowy, to zrobienie go w domu wyjdzie znacznie taniej niż kupowanie gotowych. Zwłaszcza, jeśli chcesz poprawić na zdrowe nawyki całej rodziny.
Po drugie – mniej odpadów. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jak można ograniczyć swój wpływ na środowisko. Domowa wyciskarka i kupowane na wagę owoce to znacznie mniej jednorazowych opakowań. Pomysłowa kuchnia domowa pozwala nawet znaleźć zastosowanie dla resztek po wyciśnięciu soku. Przydadzą się na przykład do ciast i farszów, szczególnie jabłka i marchewki.
Po trzecie – zdrowa żywność zawsze pod ręką. Nie zawsze chce nam się iść do sklepu, a pod domem nie wszystko jest dostępne. Mając w domu wyciskarkę, możesz w każdej chwili samemu zrobić sok. Będzie pyszny i świeży, tak jak jednodniowe soki przechowywane w sklepach w lodówce.
Po czwarte – własne kompozycje smaków i brak niechcianych dodatków. Robiąc soki owocowe w domu, możesz wrzucić do nich co tylko chcesz. Czy będą to ulubione owoce i warzywa w niecodziennych połączeniach. Czy resztki, które w innej formie by się zmarnowały, a tak można połączyć je ze sobą w zdrowym soku. Domowe kuchnia to także brak konserwantów i innych dodatków, pewna kontrola nad składem napojów i dań. Warto więc, mimo większej dostępności gotowych produktów, robić jedzenie i napoje samemu. Podane w płynnej formie owoce i warzywa nie potrzebują nawet specjalnych zdolności kulinarnych. 

Do poradnika Jak zrobić domowy sok owocowy przypisano następujące tagi:

wyciskarka warzywa i owoce zdrowa żywność sok owocowy kuchnia domowa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić domowy sok owocowy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...