Jak zrobić herbaciane sorbety

Poradnik dodany przez: chochela
10173 2

W lecie kawa mrożona i herbata z lodem to prawdziwie przyjemne sposoby na orzeźwienie. Ale to nie wszystko oczywiście bo jeszcze przecież są lody. Tych mamy pod dostatkiem a wybór jest przeogromny. Mimo to i tak warto zrobić swoje lody. W tym poradniku sorbet o smaku herbaty i sposób na jego zrobienie. 

Sorbet herbaciany teoretycznie można zrobić z każdej herbaty ale w praktyce okazuje się, że tylko niektóre gatunki (te lepsze i droższe niestety) najlepiej się sprawdzają. To samo dotyczy lodów z zielonej herbaty, gdzie jakoś zielonej herbaty ma ogromne znaczenie jeżeli chodzi o końcowy smak lodów. No i pozostaje jeszcze kwestia wody. Jeżeli wasza woda z kranu jest naprawdę dobrej jakości, to ok, ale jeżeli nie, to użyjcie do zagotowania wody butelkowej. 

Przepis na lody o smaku herbaty jest banalny i warto go zrobić. Jeżeli lubisz mrożona herbatę to taki herbaciany sorbet na pewno trafi w Twoje gusta. Zobacz, kup specjalne foremki i dobrą herbatę i rozkoszuj się świetnym smakiem domowych lodów.

Do poradnika Jak zrobić herbaciane sorbety przypisano następujące tagi:

lody przepis na lody sorbet o smaku herbaty herbaciany sorbet sorbet herbaciany lody z zielonej herbaty

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić herbaciane sorbety skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...