Jak zrobić idealne ogórki małosolne

Poradnik dodany przez: lennaMP
2560 0

Sezon na ogórki małosolne to prawdziwa gratka dla ich smakoszy. Posiadają swój unikalny smak, którego nie są się porównać z żadnym innym, lekko słonawe, ale jeszcze nie ukiszone. Jednym słowem idealne do obiadów, sałatek, a także przekąsek i podjadania bez okazji. Dlatego też, kiedy tylko w sklepach zaczną pojawiać się promocje na ogórki gruntowe, warto kupić ich zapas i zapoznać się z tym filmikiem. W kilku podpunktach zamieszczono najważniejsze porady, jak zrobić doskonałe zaprawy na letnie dni.
Jeżeli planujemy przyrządzić takie ogórki małosolne, powinniśmy pamiętać o wskazówkach zawartych na tym wideo, żeby mieć pewność, że wyjdą nam najlepsze w smaku i najładniej wyglądające. Warto też pamiętać, żeby zjeść je w miarę szybko, bo kiszonki szybko przeradzają się w ukiszone ogórki. Jeżeli zależy nam na ich pełnym smaku i wiemy, że znajdą się osoby chętne do ich zjedzenia, warto zrobić ich tyle, ile pomieści domowa spiżarnia. Zawsze mogą zostać na zimę.
Sezonowe warzywa i owoce z całą pewnością świetnie nadają się do tego, żeby je zjeść świeże, ale w zaprawach zyskują dodatkową nutę, której próżno szukać w ich oryginalnej formie. W dodatku, aby zrobić kiszonki nie potrzebujemy zbyt wielu składników ani żadnym narzędzi, wystarczą słoiki, koper, czosnek, chrzan, sól i woda. Niekoniecznie trzeba też nabywać jakieś szczególne umiejętności, ponieważ ogórki praktycznie same się kiszą, wystarczy, że odpowiednio je przygotujemy, doprawimy i pozwolimy im poleżeć kilka dni, żeby woda i sól zrobiły swoje. Możemy też eksperymentować z dodawaniem różnej ilości kopru, czosnku i chrzanu, aby nadać im odpowiedniego smaku, jednak powinniśmy ostrożnie postępować z solą. Najlepiej trzymać się z góry ustalonych proporcji. 

Do poradnika Jak zrobić idealne ogórki małosolne przypisano następujące tagi:

ogórki słoiki warzywa i owoce jak zrobić ogórki małosolne kiszonki

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić idealne ogórki małosolne skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...