Jak zrobić jaskółcze gniazda, czyli mielony z jajem

Poradnik dodany przez: alf500
14833 0

Jaskółcze gniazda to przepis na połączenie mięsa mielonego i jajek ugotowanych na twardo. Można powiedzieć, że są to takie mielone na bogato a ich inna nazwa to jajka po szkocku. Co ciekawe ten przepis jest bardzo popularny w Szkocji i ogólnie na wyspach brytyjskich a ilość potrzebnych składników do wykonania tego dania jest naprawdę mała, co czyni ten przepis łatwym do zrobienia przysmakiem. Nie będzie trzeba latać po sklepie i szukać wielu składników. Takie proste danie jakim jest jajko w mięsie kusząca propozycją do wykorzystania, szczególnie kiedy szukacie sposobu i pomysłu na mięso mielone

Niech jajka po szkocku lub jak ktoś woli jaskółcze gniazda zostaną w waszej pamięci i kiedy tylko natraficie na dobrą okazję cenowa na mięso mielone, to będziecie mieli o jeden pomysł więcej do zrobienia. W końcu mięso mielone i przepisy na nie to nie tylko pomysły na makaron z sosem mięsnym. 

A i jeszcze jedna dobra uwaga co do tego przepisu. Jajka możecie ugotować na półtwardo, bo i tak dojdą przy smażeniu ich z mięsem mielonym.

Składniki:

  • 4 ugotowane jajka
  • 500 g wieprzowiny
  • kajzerka namoczona w mleku
  • szałwia

Do poradnika Jak zrobić jaskółcze gniazda, czyli mielony z jajem przypisano następujące tagi:

mięso mielone jajka po szkocku mięso mielone przepisy jaskółcze gniazda mielony z jajkiem jajko w mięsie

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić jaskółcze gniazda, czyli mielony z jajem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...