Jak zrobić jesienne piwo w domu

Poradnik dodany przez: Dobromski
12096 0

Już kilka składników wystarczy aby można było zrobić piwo w domu. No może nie w małym mieszkaniu ale jeżeli masz domek lub możesz zrobić piwo gdzieś indziej niż w pokoju lub w kuchni to spokojnie możesz działać. Aczkolwiek zagłębiając się w temat okazuje się, że są mistrzowie, którzy nawet w małej kuchni potrafią tak wszystko ustawić aby warzenie piwa  nie przeszkadzało w codziennych czynnościach. Domowe piwo nie jest ciężko zrobić i tak naprawdę na początku najtrudniej jest zdobyć potrzebne akcesoria jak beczki, zawory i takie tam inne. O tych rzeczach był już wstawiony wczesniej poradnik (i to nie jeden) na moim profilu. Trzeba poszukać. 

A ten poradnik to jeden ze sposobów warzenia piwa ale bardziej dla osób które już mają za sobą pierwsze domowe piwo. Chociaż jak ktoś jest kumaty i ma już zorganizowany sprzęt to zawsze można spróbować. W końcu jak nie wyjdzie to człowiek uczy się na błędach. Tak czy inaczej zapraszam wszystkich do spróbowania swoich sił w warzeniu piwa domowym sposobem.

 

Składniki:

  • chmiel
  • woda
  • ekstrakt słodowy
  • jakiś dodatkowy słód aromatyczny (np. czekoladowy lub crystal malt)
  • drożdże piwowarskie do górnej fermentacji

Do poradnika Jak zrobić jesienne piwo w domu przypisano następujące tagi:

alkohole domowe piwo warzenie piwa piwo w domu przepis na piwo domowy browar piwo przepisy jak zrobić piwo w domu sposoby warzenia piwa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić jesienne piwo w domu skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...