Przygotowanie: Kawę rozpuszczam w ok. 400 ml wrzątku. Do szklanki wlewam zimne (nie z lodówki, ale o temperaturze pokojowej) mleko skondensowane - do każdej szklanki około półtora kieliszka, czyli 80 ml. Ostrożnie wlewam kawę - najlepiej wylewać ją sposobem z łyżką, czyli trzymać łyżkę, dotykając nią brzegów szklanki, a na łyżkę lać powoli kawę z garnka z dzióbkiem. Wtedy warstwy się nie zmieszają a kawa będzie wyglądać zjawiskowo.