Jak zrobić kiszone pomidory

Poradnik dodany przez: BestRecipes
3738 0

 Przepis tu: http://allrecipes.pl/przepis/13014/kiszone-pomidory-pyzy.aspx

Oryginalny przepis na blogu: http://smacznapyza.blogspot.com/2011/07/kiszone-pomidory.html

Muzyka: Life of Riley Kevin MacLeod https://www.youtube.com/audiolibrary/music

Domowe przetwory - odpowiednio przygotowane zaprawy na zimę, warzywa i owoce przygotowane i umieszczane w słoikach. Każdy z nas pamięta z dzieciństwa ogromne ilości słoików, w których mama lub babcia umieszczały składniki na smakowite przetwory, którymi później, w zimie i na jesieni, zajadała się ze smakiem cała rodzina. I choć dziś gotowe przetwory można kupić w bardzo wielu sklepach, wciąż wielu z nas decyduje się na samodzielne przygotowanie przetworów na zimę. Ich smak i zapach nie ma sobie równych - te przetwory, które kupujemy w sklepach, nigdy nie dorównają tym zrobionym własnoręcznie w domu.

Każdy wie, że z owoców można zrobić wiele smakowitych dżemów, jednak co zrobić z pomidorów? Jeśli bowiem chodzi o pomysł na pomidory, przepisy na przetwory nie są już tak liczne. Z filmu umieszczonego powyżej dowiesz się, w jaki sposób przyrządzić smakowite, pasujące do wielu dań kiszone pomidory. To doskonały pomysł na pomidory - w zimie, gdy będziemy tęsknić za ich smakiem, możemy sięgnąć po słoik kiszonych pomidorów i z apetytem się nimi zajadać.

Pomidory kiszone mają bardzo wiele zastosowań. Tuż po ukiszeniu są dość jędrne i twarde, później stają się coraz bardziej miękkie. Są doskonałym dodatkiem do kanapek, a także różnego rodzaju mięs i wędlin. Swój niepowtarzalny smak zachowują również po dodaniu ich do sosów, a ugotowana z ich dodatkiem zupa będzie wyjątkowo smaczna. Warto przygotować przynajmniej kilka słoików kiszonych pomidorów - z pewnością posmakują całej rodzinie. Ich przygotowanie nie jest skomplikowane - z przepisem powinien poradzić sobie każdy. Czas na zaprawy na zimę.

Do poradnika Jak zrobić kiszone pomidory przypisano następujące tagi:

warzywa i owoce zaprawy na zimę pomidory przepisy kiszone pomidory co zrobić z pomidorów pomysł na pomidory

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kiszone pomidory skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...