Jak zrobić konfiturę z truskawek bez żelfixu

Poradnik dodany przez: alf500
16678 0

Konfitura z truskawek to coś lepszego niż przepis na dżem truskawkowy. Prawdziwe konfitury to tylko z domowych przepisów. Żadne polecane przetwory sklepowe, nawet które są oznaczone jako naturalne, od babci, czy jako wyrób tradycyjny nie może konkurować z domową konfiturą. Bez żelfixu i bez różnych dodatków produkcja takich przetworów na masową skalę jest nieopłacalna. Przetwory na zimę zawsze były wykonywane po domowemu i raczej tak zostanie. Co prawda ta tradycja zanika, jednak każdy kto spróbuje takich smakołyków, sam będzie miał ochotę je przygotować dla siebie.

Warto promować takie rzeczy. Po pierwsze są one wyjątkowo smaczne a po drugie w okresie zimowym będziecie mieli dla siebie coś wyjątkowego, takie lato zamknięte w słoiczku. 

Przepis na dżem truskawkowy robi się trochę podobnie ale to nieco inna bajka. Ja polecam konfitury z truskawek. Rzecz jasna takie przetwory na zimę najlepiej je zrobić w szczycie sezonu, kiedy truskawki mogą osiągnąć niskie ceny w przedziale 3-5 zł za kilogram. 

Do poradnika Jak zrobić konfiturę z truskawek bez żelfixu przypisano następujące tagi:

warzywa i owoce przetwory na zimę przepis na dżem truskawkowy konfitury z truskawek konfitura bez żelfixu konfitury przepisy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić konfiturę z truskawek bez żelfixu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...