Jak zrobić nalewkę z kwiatów lipy

Poradnik dodany przez: jushyreny
10333 0

Witajcie! Alkohole jak wiemy mają swoich zwolenników i tyle samo przeciwników. Ale ja dzisiaj pokażę Wam jak zrobić domowe alkohole, a mianowicie przedstawię Wam całkiem fajny przepis na nalewkę.

Dziś polecam Wam nazbierać trochę kwiatów lipy i przygotować z nich nalewkę. Oczywiście kwiatki zbierajcie w ciepły bezdeszczowy i bezwietrzny dzień z dala od drogi o od centrum miasta. Wtedy mają najwięcej pyłku i nektaru. Lipa ma właściwości napotne, świetnie wspomaga organizm podczas przeziębienia. Jednak pamiętajcie, że skutecznie działa ona tylko wtedy gdy gdy jest wcześnie zażyta. Więc nie liczcie na to, że herbatka z lipy pomoże Wam gdy 3 dzień leżycie w łóżku z gorączką ponad 38 stopni. Jeśli zaczynasz czuć się "niewyraźnie" i zanim na dobre rozwinie się infekcja zaczniesz popijać napar z lipy kilkakrotnie w ciągu dnia wtedy masz szansę na to, że lipa pomoże i przeziębienie się nie rozwinie. Na dobra, ale do rzeczy. Oto przepis na nalewkę z lipy. Produkcja nalewki z kwiatów lipy przebiega dwuetapowo.

ETAP 1: Zalej kwiatki lipy spirytusem oraz wodą. Ożyj 5 solidnych garści samych kwiatków lipy, umieść je w słoiku i zalej 3 szklankami spirytusu i 2 szklankami wody. Odstaw słoik w ciemne i ciepłe miejsce na 2 tygodnie. Od czasu do czasu potrząsaj jego zawartością.

ETAP 2: Przygotuj syrop cukrowy. Według oryginalnego przepisu do syropu cukrowego powinno się użyć 0,7 kg cukru, ja planuję użyć nieco mniej myślę, że tak około 1/2 kg. Cukier należy zagotować z 2 szklankami wody (można do niego dodać laskę wanilii lub cukier waniliowy). Zalane spirytusem kwiatki należy przecedzić przez gazę. Przecedzony płyn połączyć z syropem cukrowym i przelać do butelek zakręcić i odstawić na jakiś czas. Według przepisu nalewka powinna "leżakować" do późnej jesieni. Ale kto by tam tyle na nią czekał :)

Zapraszam też na:

http://www.panifotografgotuje.eu/

https://www.facebook.com/PaniFotografGotuje

http://www.panifotograf.eu/

https://www.facebook.com/PaniFotograf.eu

https://instagram.com/pani_fotograf_agnieszka/

Do poradnika Jak zrobić nalewkę z kwiatów lipy przypisano następujące tagi:

alkohole domowe alkohole przepis na nalewkę nalewka z kwiatów lipy nalewka z lipy kwiaty lipy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić nalewkę z kwiatów lipy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...