Jak zrobić prażynki

Poradnik dodany przez: ugotowana
4308 0

Nie ma lepszej przekąski niż przygotowana samodzielnie w domu, jak te prezentowane w powyższym filmie prażynki z papieru ryżowego. Przekąski sprzedawane w sklepach są bowiem najczęściej mało zdrowym junk food, przygotowanym na tłuszczu złej jakości i zawierającym za dużo soli oraz innych przypraw, które potrafią zaszkodzić zdrowiu. Trudno jednak obyć się bez przekąsek, zwłaszcza jeśli myślimy o przekąskach na imprezę czy przekąskach na urodziny dziecka. W przypadku naszych najmłodszych szczególnie dbamy zazwyczaj jednak o jakość podawanego im jedzenia, więc te domowe chipsy , niskokaloryczne, doprawione prostymi przyprawami i smażone na świeżym tłuszczu zadowolą dzieci i naszych gości, dbając jednocześnie o ich dietę.
Jadalny papier ryżowy to tradycyjny produkt kuchni krajów Dalekiego Wschodu, który dziś jest łatwo dostępny w supermarketach oraz sklepach z kuchniami świata. Powstaje z masy rozmoczonych nasion ryżowych, które rozprowadzane są na tkaninie rozpiętej nad naczyniem z parującą wodą. Ścięte w ten sposób ciasto jest suszone w słońcu na matach bambusowych, dzięki czemu jest niezwykle cienkie, a jednocześnie elastyczne po namoczeniu. Dzięki temu z papieru ryżowego można zrobić np. sajgonki lub rollsy będące dietetyczną alternatywą dla tradycyjnych kanapek.
Prażynki z papieru ryżowego wykonujemy w niezwykle prosty sposób. Arkusze papieru tniemy na kawałki, a następnie wrzucamy je na rozgrzany głęboki tłuszcz w odpowiednim garnku. Smażą się dosłownie moment, następnie wyciągamy je z tłuszczu, odsączamy na ręczniku papierowym i doprawiamy do smaku ulubionymi przyprawami.

Przepis tekstowy: http://przepisyjoli.com/2018/01/prazynki-idealne-domowe-chipsy-przepis/

Do poradnika Jak zrobić prażynki przypisano następujące tagi:

przekaski przekąski na imprezę domowe chipsy prażynki przekąski na urodziny dziecka

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić prażynki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...