Jak zrobić świąteczne słodycze - laski Świętego Mikołaja

Poradnik dodany przez: kejsza
8327 0

Laski świętego Mikołaja to jednocześnie ozdoby choinkowe ręcznie robione jak za dawnych lat, kiedy na choinkach z braku bardziej elegantszych ozdób wisiały cukierki, orzechy, pomarańcze lub lizaki, a zarazem słodycze, które chętnie zjedzą dzieci w trakcie ubierania lub rozbierania choinki. To proste do wykonania ciasteczka wykorzystywane jako ozdoby na choinkę lub przysmaki na świątecznym stole. Można pokusić się o ich wykonanie, zwłaszcza na fali mody na powrót do bardziej naturalnych świąt, korzystających z dawnych tradycji strojenia domu i przygotowywania potraw.
Do wykonania lasek świętego Mikołaja potrzebne będą takie składniki, jak: 250 gram mąki, 125 gram zimnego masła, ewentualnie ¼ szklanki zimnej wody, 60 gram cukru pudru, małe, rozkłócone jajko, 2 łyżeczki cukru waniliowego, czerwony barwnik do ciast.
Z mąki, masła, cukru pudru, cukru waniliowego i jajka zagniatamy najpierw ciasto. Jeśli nie chce się ono skleić, należy dodać wody, tak aby wszystkie składniki połączyły się w jednolitą kulę ciasta. Dzielimy ją na pół i do jednej części dodajemy czerwony barwnik. Druga pozostaje w jasnym kolorze. Obie kule ciasta schładzamy w lodówce przez pół godziny. Po tym czasie wałkujemy z nich cienkie paseczki w dwóch kolorach, które misternie przeplatamy wokół siebie, tworząc wzór do złudzenia przypominający właśnie laskę świętego Mikołaja. Zawijamy czubek laski, wkładamy je do piekarnika na papierze do pieczenie na jakieś dwanaście minut pieczenia w temperaturze ustawionej wcześniej na 190 stopni. W ten sposób wykonujemy ozdoby choinkowe, a jednocześnie słodycze, które zawsze lubią dzieci, dzięki ich oryginalności.

Do poradnika Jak zrobić świąteczne słodycze - laski Świętego Mikołaja przypisano następujące tagi:

ciasteczka słodycze ozdoby choinkowe ozdoby na choinkę lizaki ozdoby choinkowe ręcznie robione

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić świąteczne słodycze - laski Świętego Mikołaja skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...