Jak zrobić tatara ... z suszonych pomidorów

Poradnik dodany przez: jushyreny
3255 0

Jak wiadomo nie wszyscy są zwolennikami tradycyjnego tatara ,który najczęściej gości w postaci przystawki na polskich stołach. Jeśli wy także za nim nie przepadacie mamy do zaproponowania jego bardziej dietetyczną i zdrowszą wersję. Konkretnie jest to tatar z suszonych pomidorów.Tatar ten to jedna z najpopularniejszych potraw kuchni wegańskiej. W kuchni tej potrawy składają się tylko i wyłącznie z warzyw i owoców ,gdyż weganie rezygnują ze spożywania mięsa i produktów ,których wytwarzanie wiąże się z eksploatacją zwierząt.

Wracając do tatara ,trzeba również przyznać ,że przepis ten jest dobrą odpowiedzią na pytanie - co zrobić z pomidorami ? Nie chodzi o świeże pomidory czy z puszki lecz o suszone pomidory w oleju. Coraz częściej są one zastępowane i używane do różnego rodzaju potraw.

Potrzebne składniki:

- 300 gr suszonych pomidorów w oleju

- 1,5 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej

- 1 łyżeczka syropu z agawy

- 2 łyżki oliwy

- 1 cebula

- 3 kiszone ogórki

- 2 łyżki kaparów

- świeże pieczywo

Sposób przygotowania:

Do miski wsypujemy suszone pomidory i je blendujemy. Następnie dodajemy do nich przygotowaną wcześniej kaszę jaglaną, jedną łyżeczkę syropu z agawy, 2 łyżki oliwy i całość znowu blendujemy. Kiedy tatar jest gotowy bierzemy się za krojenie cebuli i ogórków kiszonych. Jeśli wszystko jest już przygotowane nakładamy na świeże pieczywo tatara ,a na wierzch kładziemy pokrojone wcześniej warzywa oraz kapary.

Wykończenie tatara ,czyli warzywa ,które są podane w przepisie możecie zastąpić innymi w zależność od waszych upodobań smakowych.

Więcej przepisów z kuchni wegańskiej lub innej znajdziecie w linku poniżej :)

http://www.spryciarze.pl/szukaj/?sq=+kuchnia++wega%C5%84ska

 

 

Do poradnika Jak zrobić tatara ... z suszonych pomidorów przypisano następujące tagi:

tatar warzywa i owoce suszone pomidory kuchnia wegańska przepisy z kuchni wegańskiej co zrobić z pomidorami

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić tatara ... z suszonych pomidorów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...