Jak zrobić twarz klauna – latte art

Poradnik dodany przez: TaKarolina
5161 0

Kawa i herbata należą do najpopularniejszych napojów na świecie. Istnieje bardzo wiele różnych sposobów na ich przygotowanie. W tym filmie zobaczymy jak zrobić kawę, która zostanie ozdobiona motywem twarzy klauna.

Kawa z mlekiem ma licznych zwolenników, dla których filiżanka takiej kawy to najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia. Kawusia – tym pieszczotliwym słowem wiele osób określa napój z palonych nasion kawowca. Jego pobudzające właściwości znane są od tysięcy lat. Dużą popularnością cieszy się mocna, aromatyczna kawa espresso, jednak najczęściej kawę serwuje się z dodatkiem mleka. Taki napój może być podany na różne ciekawe sposoby, określane jako latte art. Dzięki umiejętnościom w zakresie latte art da się tworzyć małe dzieła sztuki na powierzchni kawy w filiżance.

Klaun to popularny motyw dekoracyjny, który budzi pozytywne, wesołe skojarzenia. Twarz klauna na pewno wywoła uśmiech u osoby, której zaserwujemy kawę z taką dekoracją. Kawa powinna mieć doskonały smak i aromat, jednak ważny jest również estetyczny sposób podania tego napoju. Wbrew pozorom latte art nie wymaga wcale dużych umiejętności i praktycznie każdy przy odrobinie cierpliwości może opanować tę sztukę. Klaun należy do prostych motywów, więc idealnie nadaje się dla osób początkujących. Obejrzyj film i zobacz jak przygotować kawę, która będzie nie tylko pyszna, ale również zachwyci swoim wyglądem. Poradnik prezentuje wszystkie ruchy w zwolnionym tempie, więc każdy może bardzo dokładnie zobaczyć technikę wykonania takiej ozdoby i nawet mniej doświadczeni adepci opanują niezbędne umiejętności. 

Do poradnika Jak zrobić twarz klauna – latte art przypisano następujące tagi:

kawa i herbata klaun kawa z mlekiem latte art kawa espresso kawusia

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić twarz klauna – latte art skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...