Jak zrobić wino z soku winogronowego w ciągu tygodnia

Poradnik dodany przez: Dobromski
23597 0

Czasy się zmieniają i to też dotyczy domowego wina. Obecnie taniej jest zrobić wino z kupionego już gotowego ekstraktu winogronowego niż ze świeżych, prawdziwych owoców. Nie oznacza to jednak, że nasze wino z soku winogronowego będzie gorsze niż wino wykonywane klasyczną metodą, czyli wino domowe z owoców. Ten przepis na wino pozwala otrzymać naprawdę wyśmienite i dobrze wyklarowane domowe wino które smakuje tak samo dobrze jak jego sklepowe odpowiedniki. A cena czyli koszt wykonania takiego wina jest nawet o 80% niższy niż jakbyśmy kupili podobnej klasy wino w sklepie. 

Proste wino, czyli łatwe wino które każdy zrobi i z którego każdy będzie zadowolony. Wino w szybki sposób to pomysł dla ludzi, którzy chcą spróbować własnego wyrobu ale bez zbyt mocnego zagłębiania się w tajniki domowego winiarstwa. 

Wino w szybki sposób, czyli juz w tydzień można zrobić dzięki gotowemu zestawowi w skład którego wchodzą takie rzeczy jak skondensowany sok, drożdże i pożywka dla drożdży (ale o tym już szerzej będzie w poradniku)

Składniki:

  • Zestaw do robienia wina ze skondensowanego soku
  • (takie zestawy się kupuje w całości)
  • 3.5 kg cukru
  • 22 litry wody

Do poradnika Jak zrobić wino z soku winogronowego w ciągu tygodnia przypisano następujące tagi:

alkohole domowe wino wino przepisy przepis na wino jak zrobić wino wino z soku winogronowego proste wino łatwe wino wino w szybki sposób

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić wino z soku winogronowego w ciągu tygodnia skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...