Jak zrobić wino z winogron - krok po kroku

Poradnik dodany przez: rafi90
54798 4.5

Domowe wino to tak naprawdę bardzo dobre i ciekawe hobby, którego efektami możemy cieszyć się wspólnie ze znajomymi. Produkcja wina w domu nie jest trudna a cały sprzęt potrzebny do wyrobu wina tez nie zajmuje nie wiadomo ile miejsca. No chyba, że chcecie wyprodukować sobie sporą ilość wina na raz, to wtedy balony na wino będą zajmować kawałek powierzchni.

Wino z winogron to temat tego poradnika w którym krok po kroku każdy będzie mógł zobaczyć jak wygląda proces tworzenia wina w domu i jak samemu przeprowadzić taką produkcję. 

Przepis na wino jest prosty i dlatego takie "pędzenie wina" może wykonać każdy. A domowe wino zawsze smakuje dobrze bo przecież jesteśmy z niego dumni :)

Wino oczywiście robi się najlepiej kiedy mamy sezon na winogrona, czyli kiedy winogrona są tanie. Wino gronowe wtedy nie pochłonie nam dużo funduszy. 

Do produkcji wina domowego zachęcam gorąco a z tym poradnikiem na pewno wiele spraw, niejasności i mitów odnośnie wina zostanie obalonych. 

Składniki:

  • Owoce winogron ok.15l
  • Cukier 6kg
  • Woda
  • Balon/gąsior/dymion
  • Korek z rurką fermentacyjną
  • Winomierz

Do poradnika Jak zrobić wino z winogron - krok po kroku przypisano następujące tagi:

alkohole domowe wino pędzenie wina przepis na wino wino z winogron produkcja wina jak zrobić wino wino gronowe wino domowe

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić wino z winogron - krok po kroku skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...