Jak zrobić z butelek wyciskarkę do soku

Poradnik dodany przez: bikermanik
7308 4

Kolejny świetny filmik z serii 'Do it yourself'. W tym, krótkim ale treściwym materiale znajdziecie genialny sposób na ponowne wykorzystanie plastikowych butelek.

Jest to doskonały patent dla studentów, dzięki któremu zaoszczędzą pieniądze na kupowaniu podstawowych przedmiotów użytku domowego. Każdego dnia tony plastiku w tym głównie butelek po napojach lądują w śmietnikach, z których to można stworzyć wiele niebanalnych przedmiotów.

Wiadomo, że istnieje wiele przedmiotów, którym praktycznie za bezcen można nadać drugie życie. Jednymi z nich są właśnie plastikowe butelki. W tym filmie butelki posłużą do zrobienia banalnej wyciskarki do soku, która daje taki same efekt co marketowe sprzęty. Wyciskarka składać się będzie z dwóch plastikowych butelek oraz jednego patyczka do szaszłyków. Większą z dwóch butelek należy obciąć w okolicach jednej czwartej długości licząc od spodu. Chodzi o to, by następnie można było włożyć mniejszą butelkę do środka tej dużej. Po wykonaniu tej czynności należy przebić obie butelki patykiem lub innym stabilizatorem po to, aby butelka w środku stabilna i gotowe! 

Po wykonaniu naszej wyciskarki do soku możemy cieszyć się świeżutkimi wyciskanymi sokami na przykład z pomarańczy. Doskonale smakują też soki z grejpfruta, a po za tym można mieszać różne owoce ze sobą, warto poeksperymentować.

Tutaj macie link do filmiku chłopaków z kanału 5 Sposobów na..., w którym pokazują inne ciekawe sposoby na to co można zrobić z plastikowych butelek - https://www.youtube.com/watch?v=cmcuZAm9zrQ

 

Składniki:

  • Butelki plastikowe
  • Patyczki do szaszłyków

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić z butelek wyciskarkę do soku skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...