Jak zrobić zakwas w 3 dni

Poradnik dodany przez: bezchemii
11467 0

Witajcie!

Jeśli marzy Wam się zrobienie domowego pieczywa, to świetnie się składa, ponieważ w dzisiejszym filmiku dowiecie się jak zrobić zakwas na chleb.

Domowy zakwas, możecie bardzo łatwo stworzyć z mieszanki wody z mąką. Wystarczą nam do tego tylko 3 dni. Tyle wystarczy, aby mieszanka mąki z wodą przemieniła się w naturalne drożdże.

Zakwas na chleb to podstawa każdego wypiekania pieczywa. Bez tego nasz chleb nie urośnie, więc nie możecie zaniedbać tego fragmentu wypiekania.

Przepis na zakwas jest bardzo prosty. wystarczy zmieszać ze sobą wodę oraz mąkę. Całość odstawiamy na trzy dni i dzięki temu otrzymamy naturalny zakwas na chleb.

Jeśli tęsknicie za smakiem i zapachem domowego chleba. Jeśli brakuje Wam tego aromatu, który unosił się po domu, a do tego nie chcecie jeść już pieczywa wzbogaconego róznymi polepszaczami, to musicie wyhodować sobie naturalne drożdże.

Szczerze polecam wypiekanie domowego pieczywa w domowym zaciszu. Nie jest to trudne, a do jego zrobienia nie potrzebujemy specjalnych narzędzi, czy pieców.

Do poradnika Jak zrobić zakwas w 3 dni przypisano następujące tagi:

pieczywo zakwas na chleb domowy zakwas naturalny zakwas na chleb przepis na zakwas naturalne drożdże

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić zakwas w 3 dni skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...