Oryginalny sos holenderski - przepis

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Sosy
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 27.02.2018 / 14:00
  • Odsłony: 1 983
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

xandra

Do poradnika oryginalny sos holenderski - przepis przypisano następujące tagi:

Ekipa www. zmagazynku. blogspot. com przygotowała krótki materiał filmowy na temat jak przygotować oryginalny sos holenderski. W prosty i przystępny sposób zaprezentowano przepis na sos tak, by nawet osoba, która nie gotowała mogła się dowiedzieć, jak zrobić sos holenderski. Jak widać, nie zawsze książka kucharska jest niezbędna w kuchni! Oczywiście, nie mówimy, że masz usunąć z kuchni wszystkie książki! Absolutnie nie! Czasami jednak wystarczy komputer z dostępem do internetu, dobry film instruktażowy na spryciarze. pl i już mamy rozmaite przepisy kulinarne, które możemy testować w domu.
Sosy nie są trudne do wykonania przy zastosowaniu się do odpowiedniego przepisu. Niestety, bardzo często boimy się tego, że coś nam się nie uda i poniesiemy porażkę podczas gotowania, warto jednak podjąć to ryzyko oraz przetestować nowe przepisy kulinarne na sosy. Zwłaszcza, że samodzielnie przygotowany sos, także sos holenderski jest o wiele zdrowszy i smaczniejszy niż podobny, nabyty w sklepie. Przyrządzając coś samodzielnie, w czeluściach własnej kuchni mamy pełną kontrolę nad całym procesem przygotowania potrawy oraz ewentualną modyfikację poszczególnych składników czy też proporcji.
Tutaj potrzebujemy: żółtek jaj, zimnej wody, podgrzane masło klarowane, łyżeczkę soku z cytryny, metalowej miski, soli i rózgi. Dlaczego potrzebujemy metalowej miski? Ponieważ połączenie składników następuje w kąpieli wodnej. Ubijamy jajka i wodę, powoli dolewając masło, następnie dodając sok z cytryny i sól. Pożądana konsystencja nie powoduje spływania powstałego sosu z łyżki.

A może lepszy dla Ciebie będzie poradnik w formie tekstowej: http://www.magazynkuchenny.com/sos-holenderski-film/  

Kategoria: Sosy

Skomentuj poradnik

Poradnik Oryginalny sos holenderski - przepis skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków