Sposób na przepiękne naleśniki Walentynkowe

Poradnik dodany przez: Zenderos
3136 0

Jak zrobić naleśniki – wie chyba każdy, bo akurat to danie należy do najprostszych i najpopularniejszych przepisów w kuchniach całego świata. Znane właściwie w każdym zakątku świata, naleśniki podobno pojawiły się w kuchni już w czasach starożytnych, kiedy na rozgrzaną powierzchnię pierwszy raz została wylana mieszanka z mąki, jajek i mleka z odrobiną soli i cukru. Prawo autorskie do naleśników przypisują sobie podobno Włosi, którzy twierdzą, że to smaczne ciasto na naleśniki powstało pierwszy raz we Florencji, a przepis na nie do Francji, gdzie naleśniki są wyjątkowo popularne, przywiozła ze sobą Katarzyna Medycejska po zamążpójściu z francuskim władcą wprowadzając do Francji także modę na naleśniki i omlety. Dziś naleśniki mają swoje rozmaite odmiany, w zależności od kraju. I tak na Węgrzech popularne są niezwykle słodkie naleśniki z masą czekoladowo-orzechową, polane dodatkowo czekoladą, nazywane gundel palascinta. W Francji naleśniki, nazywane crepes, podaje się w postaci wytrawnej, z nadzieniem słonym, z różnego rodzaju serami.
Choć więc ciasto na naleśniki wydaje się banalne do zrobienia, dziś przedstawiamy pomysł, jak z jego wykorzystaniem przygotować romantyczną kolację na Walentynki.
Naleśniki wykonane tym sposobem zachwycą pomysłowymi kształtami. Ciasto na naleśniki przygotowujemy mieszając mąkę z proszkiem do pieczenia, odrobiną soli i cukru, dodając rozbite jajka, olej i mleko i miksując wszystko na masę o konsystencji śmietany. Następnie ciasto na naleśniki wlewamy do butelki z dozownikiem pozwalającym wylewać je cienką strugą na rozgrzaną patelnię. Teraz wszystko zależy już od naszej fantazji. Możemy na Walentynki pobawić się w robienie kształtów serca, anioła, kwiaty lub innych wzorów związanych z wyrażaniem uczuć.

SUB: https://www.youtube.com/channel/UCrt2--oRLLqPdRrQ9RtIh7Q

Do poradnika Sposób na przepiękne naleśniki Walentynkowe przypisano następujące tagi:

walentynki naleśniki naleśniki i omlety ciasto na naleśniki romantyczna kolacja jak zrobić naleśniki

Skomentuj poradnik

Poradnik Sposób na przepiękne naleśniki Walentynkowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...